Pielgrzymka Pomorską Drogą św. Jakuba z Łeby do Smołdzina

Utworzono: 12-07-2021

Regionalny Oddział PTTK w Słupsku oraz LOT Ziemia Lęborska - Łeba organizuje 17-18 lipca 2021 roku pielgrzymkę pieszą z Łeby do Smołdzina szlakiem Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Rozpoczęcie w sobotę 17 lipca o 7.00 mszą św. w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie.

Etap pierwszego dnia to ok. 18 kilometrów do Izbicy, z odpoczynkiem/zatrzymaniem w Żarnowskiej i przejściem przez Słowiński Park Narodowy. Nocleg w stanicy turystycznej „Familia” u pani Izy w Izbicy 44, z wspólną kolacją i możliwością prezentacji  zdjęć z wcześniejszych pielgrzymek.

Drugiego dnia, w niedziele, kolejne 18 km do Smołdzina. Po drodze zwiedzanie Skansenu/Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.  Wejście do Smołdzina ok. 15.30, zakończenie pielgrzymki Eucharystią  w kościele Świętej Trójcy o 19.00.

Powrót we własnym zakresie (np. autobusem do Słupska). Koszty organizacyjne (nocleg, posiłek, wejście do skansenu) to 70 zł  - kontakt z Tadeuszem Krawczykiem z Lęborskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba , tel. 500 180 012.

Grafika 1: Pielgrzymka Pomorską Drogą św. Jakuba z Łeby do Smołdzina
Grafika 2: Pielgrzymka Pomorską Drogą św. Jakuba z Łeby do Smołdzina
Grafika 3: Pielgrzymka Pomorską Drogą św. Jakuba z Łeby do Smołdzina
Grafika 4: Pielgrzymka Pomorską Drogą św. Jakuba z Łeby do Smołdzina