WAKACJE NA POMORSKIM CAMINO

Utworzono: 05-08-2021

Kapelan Pomorskiej Drogi św. Jakuba w archidiecezji gdańskiej ks. Adam Jeszka oraz i Gdański Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba  zapraszają na WAKACJE NA POMORSKIM CAMINO. Korzystając z doświadczenia wiosennych pielgrzymek opracowano okolicznościowy folder z mapą  4 etapów, wiodących od Bazyliki Mariackiej na starym mieście w Gdańsku przez Żukowo (31 km), Kartuzy (18 km), Sianowo (23 km) do Lęborka (35,6 km) – łącznie 107,6 km.

Na trasie proponowanego Camino mamy 3 KOŚCIOŁY STACYJNE/JUBILEUSZOWE  rozciągniętego na lata 2021 i 2022 ROKU ŚWIĘTEGO COMPOSTELAŃSKIEGO, tj. kościół św. Jakuba Ap. przy ul. Wałowej 28 w Gdańsku (OO. Kapucyni), kościół  filialny św.  Jakuba Ap. obok katedry oliwskiej, sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku (OO. Franciszkanie). Ponadto szlak prowadzi caminowiczów do SANKTUARIUM KRÓLOWEJ KASZUB.

Szczegółowy opis poszczególnych etapów dostępny jest w PRZEWODNIKU TURYSTYCZNYM na stronie Pomorskiej Drogi św. Jakuba  https://www.przewodnik.pomorskadrogaswjakuba.pl/ , z możliwością pobrania śladu GPS na urządzenia mobilne. Na stronie internetowej Pomorskiej Drogi można również zamówić polskojęzyczny paszport pielgrzyma (zakładka na górnym pasku strony głównej https://www.przewodnik.pomorskadrogaswjakuba.pl/zamow-paszport-pielgrzyma/ ), honorowany na wszystkich szlakach Camino w Europie  oraz w Biurze Pielgrzyma w Santiago de Compostela. Zapraszamy, Buen Camino.

Grafika 1: WAKACJE NA POMORSKIM CAMINO
Grafika 2: WAKACJE NA POMORSKIM CAMINO
Grafika 3: WAKACJE NA POMORSKIM CAMINO
Grafika 4: WAKACJE NA POMORSKIM CAMINO