Aktualności

2013-07-26

Lęborskie Dni Jakubowre rozpoczęte

W czwartek, 25 lipca, rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Z Gdańska wyruszyła I Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa w ramach realizacji projektu RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego. W Lęborku poświęcone zostały pojazdy, a także odbył się "Marsz pokoju" spod kaplicy kościoła ewangelicko-augsburskiego do Sanktuarium św. Jakuba. Tam licznie zgromadzeni mieszkańcy Lęborka i goście uczestniczyli w nabożeństwie ekumenicznym i modlitwie śpiewami Taize.
2013-07-24

Przewodnik i paszport pielgrzyma

Opracowany i wydany został w wersji polskojęzycznej przewodnik i paszport po Pomorskiej Drodze św. Jakuba. Przewodnik dostępny jednak będzie szerzej w październiku. Aktualnie z opisem poszczególnych etapów można zapoznać się w części "przebieg szlaku".
2013-07-24

Ruszyło oznakowanie Pomorskiej Drogi św. Jakuba na Pomorzu Zachodnim

Rozpoczęły się prace znakarskie Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Najpierw w Szczecinie, sukcesywnie także na całym szlaku. Prace będą trwały do listopada 2013. Żółta muszelka na niebieskim tle - symbol szlaku pojawi się w formie malowanej, tabliczek i drogowskazów na 630 km dróg jakubowych w województwie zachodniopomorskim.
2013-07-24

Przejazd promocyjny Pomorską Drogą św. Jakuba

W poniedziałek 22.07.2013 o godz. 12:00 grupa 10 rowerzystów (w tym roczne dzieciątko) z paszportami i przewodnikiem w rękach wyruszyła w drogę rowerową po odtwarzanej Pomorskiej Drodze św. Jakuba. Będą podróżować do soboty 27.07 - wrażeniami podzielą się podczas Jarmarku Jakubowego w Szczecinie.
2013-07-11

Oznakowanie Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Trwają intensywne prace nad oznakowaniem Pomorskiej Drogi św. Jakuba na terenie województwa pomorskiego. Już w drugiej połowie lipca będą mogli Państwo przejść sześć w pełni oznakowanych etapów ( z Gdańska Sobieszewa do Łeby). Pozostałe powstaną do 15 października br.
2013-07-11

28 lipca 2013 - otwarcie Pomorskiej Drogi św. Jakuba

W dniach 25-28 lipca br. odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa z Gdańska do Lęborka. Około 60 pielgrzymów pieszych i rowerowych przebędzie fragmenty Drogi Gdańskiej, Kartuskiej i Sierakowickiej oraz dwa odcinki Drogi Lęborskiej.
2013-06-27

Droga św. Jakuba w Pomorska TV

Zachęcamy do obejrzenia materiału dotyczącego Drogi św. Jakuba, przygotowanego przez Pomorska TV po seminarium w Kartuzach.
2013-06-12

Szkolenie w Kartuzach

W najbliższą środę, 19 czerwca, odbędzie się kolejne z serii szkoleń organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godzinie 10.00.
2013-04-24

Nizinny Zlot Przewodników PTTK odwiedził Lębork

19-21 kwietnia br. w Łebie, Lęborku i na terenie powiatu lęborskiego odbył się XVII Ogólnopolski Nizinny Zlot Przewodników PTTK. W Zlocie uczestniczyło 60 osób. Na Pomorze przyjechali m.in. przewodnicy z Pszczyny, Łowicza, Katowic czy Warszawy. Uczestnicy Zlotu przeszli odcinek Pomorskiej Drogi św. Jakuba i zapoznali się z projektem RECReate realizowanym przez miasto Lębork.
2013-04-23

Wizyta studyjna w Santiago de Compostela

Przedstawiciele partnerów projektu, tj. Gminy Miasto Lębork, Starostwa Powiatowego w Lęborku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu w Greifswaldzie oraz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Kaliningradzie, odbyli wizytę studyjną w Santiago de Compostela.
2013-04-04

Warsztaty szkoleniowe w Elblągu i Słupsku

Odbyły się kolejne dwa seminaria dla wolontariuszy i lokalnych przewodników oraz innych osób zaangażowanych w funkcjonowanie Pomorskiej Drogi św. Jakuba.
2013-01-30

Seria szkoleń na szlaku

W związku z serią szkoleń w kolejnych miejscowościach, Partner projektu - Uniwersytet Gdański, zaproponował wstępny plan spotkań:
2013-01-28

Otwarcie wypożyczalni audioprzewodników

29 stycznia 2013r. o godzinie 11.00 w Muzeum w Lęborku nastąpi otwarcie wypożyczalni audioprzewodników. Zaplanowano również inauguracyjny spacer z audioprzewonikami po centrum Lęborka oraz uroczyste otwarcie noclegowni dla pielgrzymów przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.
2013-01-21

Zaproszenie na warsztaty na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY SZKOLENIOWE Pomorska Droga Św. Jakuba – nowy europejski produkt pielgrzymkowo-turystyczny w Zachodniopomorskiem. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty szkoleniowe realizowane w ramach projektu „RECreate - Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku - Pomorska Droga Św. Jakuba” .
2012-12-06

Spotkania w Obwodzie Kaliningradzkim

8 oraz 12 listopada br. władze samorządowe Lęborka i powiatu lęborskiego uczestniczyły w spotkaniach w Kaliningradzie i Mamonowie z przedstawicielami regionu i kościoła. Celem spotkań było ustalenie zasad współpracy między stroną polska, a Obwodem Kaliningradzkim w ramach realizacji projektu RECReate, który zakłada przebieg Pomorskiej Drogi św. Jakuba przez Obwód Kaliningradzki na Litwę.
2012-12-03

Trzecie warsztaty projektowe

Po raz kolejny partnerzy projektu spotkali się podczas warsztatów "know-how" w Greifswaldzie. Przedmiotem rozmów była promocja produktu turystycznego jakim jest droga św. Jakuba, a także uczestnictwo w targach turystycznych oraz powiązane z tym kwestie marketingowe. W ramach transferu wiedzy Uniwersytet w Greifswaldzier zorganizował wyjazd do Rostoku, gdzie zaprezentowano przykłady obiektów jakubowych.