Aktualności

2013-11-27

Emisja telewizyjna filmu "Pomorska Droga św. Jakuba"!

Drodzy Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że film "Pomorska Droga św. Jakuba" będzie emitowany w ogólnopolskiej telewizji TVP Regionalna 3 grudnia o godzinie 17.00. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który jest jednym z rezultatów projektu RECReate.
2013-11-08

Baza gospodarstw oraz przewodników turystycznych

Prosimy wszystkie osoby zainteresowane oferowaniem noclegów na trasie Pomorskiej Drogi św. Jakuba o wypełnienie i podpisanie poniższego formularza oraz przesłanie na adres: Wydział Promocji i Kultury Urząd Miejski w Lęborku ul Armii Krajowej 14 84-300 Lębork
2013-10-31

Nawiązujemy współpracę

Pomorska Droga św. Jakuba cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zgłasza się wiele osób szukających osobistych przeżyć związanych z pielgrzymowaniem po szlaku kulturowym, ale także instytucji, które chcą pomóc nam w popularyzowaniu tej idei.
2013-10-09

E-przewodnik

W związku z dużym zainteresowaniem publikacją przewodnika po Pomorskiej Drodze św. Jakuba, informujemy, że jeszcze w tym roku kalendarzowym na naszej stronie internetowej pojawi się wersja elektroniczna przewodnika.
2013-10-09

Konferencja zamykająca projekt

19 listopada w Sali Rajców w Lęborku o godzinie 12.00 odbędzie się konferencja zamykająca projekt RECReate. Będzie to okazja do spotkania wszystkich partnerów realizujących projekt w jednym miejscu. Serdecznie zapraszamy!
2013-10-01

Cykl szkoleń dla obsługujących Pomorską Drogę św. Jakuba zakończony

24 września w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyło się ostatnie z serii szkoleń prowadzonych przez Uniwersytet Gdański w ramach realizacji projektu "RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku - Pomorska Droga św. Jakuba".
2013-09-04

Ostatnie warsztaty na szlaku

24 września o godzinie 10.00 w auli Zespołu Szkół Mechniczno-Informatycznych w Lęborku odbędzie się ostatnie z serii szkoleń na szlaku. Serdecznie zapraszamy.
2013-08-09

Dni Otwarte Projektów Unijnych

RECReate jako jedn z projektów realizowanych przez Gminę Miasto Lębork będzie promowany podczas Dni Otwartych Projektów Unijnych, które w Lęborku będą miały miejsce 7-8 września 2013 r.
2013-08-01

Jarmark Jakubowy w Szczecinie

Za nami kolejna, piąta już edycja Jarmarku Jakubowego. Okolice szczecińskiej katedry św. Jakuba w dniach 25-28 lipca odwiedziły tłumy gości. Podczas tego święta nie mogło zabraknąć tematów związanych z Pomorską Drogą św. Jakuba oraz samego projektu RECREate.
2013-07-30

Otwarcie Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Jak już pisaliśmy wcześniej, w niedzielę, 28 lipca, odbyło się oficjalne otwarcie Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Otwarcie poprowadziła pani Alicja Zajączkowska, Wiceburmistrz Lęborka oraz pan Ryszard Wenta, Wicestarosta Lęborski. W otwarciu uczestniczyła pani Marta Chełkowska w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego.
2013-07-30

I Międzynardowa Pieglrzymka Jakubowa

W czasie Lęborskich Dni Jakubowych odbyła się I Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa. 21 uczestników pielgrzymki dotarło do Lęborka w sobotę 27 lipca.
2013-07-26

Muszla jakubowa na szczecińskiej katedrze

W czwartek 25.07.br. przy północnym wejściu do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba w Szczecinie została zamontowana muszla symbolizująca najstarszy i najcenniejszy szlak kulturowy Europy. Drogi św. Jakuba to dwa nurty: duchowy i kulturowy – dlatego w uroczystości odsłonięcia muszli udział wzięła zarówno strona kościelna jak również samorządowa.
2013-07-26

Lęborskie Dni Jakubowre rozpoczęte

W czwartek, 25 lipca, rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Z Gdańska wyruszyła I Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa w ramach realizacji projektu RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego. W Lęborku poświęcone zostały pojazdy, a także odbył się "Marsz pokoju" spod kaplicy kościoła ewangelicko-augsburskiego do Sanktuarium św. Jakuba. Tam licznie zgromadzeni mieszkańcy Lęborka i goście uczestniczyli w nabożeństwie ekumenicznym i modlitwie śpiewami Taize.
2013-07-24

Przewodnik i paszport pielgrzyma

Opracowany i wydany został w wersji polskojęzycznej przewodnik i paszport po Pomorskiej Drodze św. Jakuba. Przewodnik dostępny jednak będzie szerzej w październiku. Aktualnie z opisem poszczególnych etapów można zapoznać się w części "przebieg szlaku".
2013-07-24

Ruszyło oznakowanie Pomorskiej Drogi św. Jakuba na Pomorzu Zachodnim

Rozpoczęły się prace znakarskie Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Najpierw w Szczecinie, sukcesywnie także na całym szlaku. Prace będą trwały do listopada 2013. Żółta muszelka na niebieskim tle - symbol szlaku pojawi się w formie malowanej, tabliczek i drogowskazów na 630 km dróg jakubowych w województwie zachodniopomorskim.
2013-07-24

Przejazd promocyjny Pomorską Drogą św. Jakuba

W poniedziałek 22.07.2013 o godz. 12:00 grupa 10 rowerzystów (w tym roczne dzieciątko) z paszportami i przewodnikiem w rękach wyruszyła w drogę rowerową po odtwarzanej Pomorskiej Drodze św. Jakuba. Będą podróżować do soboty 27.07 - wrażeniami podzielą się podczas Jarmarku Jakubowego w Szczecinie.