Aktualności

2014-12-03

Conference in Elbląg

Conference that took place on 20th May in Elbląg promoted RECReate project as well as its results. The main issue concerned revitalisation of the Pomeranian Way of St. James within the area of Warmia and Masuria Province. After some lectures the participants headed towards the Museum of Archaeology and History in Elbląg. Please have a look at the photo report.
2014-11-27

Konferencja w Sopocie

Uniwersytet Gdańsk będzie organizatorem piątkowej konferencji poświęconej podsumowaniu ewaluacji, która jest efektem pracy partnerów projektu. Zostanie także zaprezentowany podręcznik przegotowany przez pracowników UG. Głos zabiorą także przedstawiciele Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Południowy Bałtyk oraz Fundacji Marka Kamińskiego.
2014-11-04

Przegląd oznakowania

31 października br. w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyła się konferencja podsumowująca przegląd oznakowania na polskim odcinku Pomorskiej Drogi św. Jakuba oraz jego suplementację na odcinku zachodniopomorskim. Uczestnicy konferencji mieli okazje przekonać się dzięki dokumentacji fotograficznej jaka jest skala aktów wandalizmu oraz naturalnych zniszczeń oznakowania.
2014-10-01

Ewaluacja on-line

Drodzy Caminowicze, Partnerzy projektu RECReate przygotowują ewaluację użytkowania szlaku na całym odcinku Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Stąd kolejna prośba o wypełnienie ankiety on-line, która pomoże zebrać informacje i wyciągnąć najbardziej trafne wnioski.
2014-10-01

Zaproszenie na trzecie spotkanie uposzechniające Pomorską Drogę św. Jakuba

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na trzecie (ostatnie) spotkanie, które odbędzie się 02 października 2014 r. w godzinach popołudniowych w Gdańsku. Będzie to kolejne spotkanie regionalne z Pomorską Drogą św. Jakuba mające na celu upowszechnienie idei PDŚJ i znalezienie takich mechanizmów, które umożliwią dalsze jej funkcjonowanie i rozwój po zakończeniu projektu.
2014-09-15

Ankieta dla usługodawców na szlaku

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie dla usługodawców na szlaku. Interesują nas Państwa opinie i potrzeby. Ankieta jest dostępna na dole strony po prawej stronie lub pod linkiem:
2014-09-09

II Międzynarodowa Pilegrzymka Jakubowa

41 pątników z Litwy, Niemiec i Polski w dniach 24-27 lipca 2014 roku pielgrzymowało Pomorską Drogą św. Jakuba z Lęborka do Świnoujścia.
2014-09-08

Regulamin odznaki Pomorskiej Drogi św. Jakuba

W ramach promocji Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, Prezydium Zarządu Regionalnego Oddziału PTTK w Słupsku ustanowiło Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba wraz z regulaminem jej zdobywania. Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.
2014-08-28

Badacze na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

Szanowni Państwo Na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego firma AGROTEC POLSKA prowadzi badanie ewaluacyjne pn. „Analiza i ocena osiągniętych efektów projektu p.n. „Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga św. Jakuba” zrealizowanego w latach 2011-2013 oraz określenie kierunków i możliwości zintegrowania działań dla zachowania jego trwałości i rozwoju na obszarze województwa zachodniopomorskiego, a także możliwości wsparcia finansowego w okresie programowania 2014-2020”.
2014-08-27

Zaproszenie na spotkanie

Spotkanie poświęcone promocji wędrowania drogami jakubowymi oraz powołaniu Szczecińskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba odbędzie się w czwartek 11 września 2014 r. w sali katedralnej przy parafii św. Jakuba Apostoła w Szczecinie (nad księgarnią), początek o godz. 16.30.
2014-07-30

Współpraca z Fundacją Marka Kamińskiego

25 lipca br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Lęborku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Fundacją Marka Kamińskiego a Gminą Miasto Lębork. Zdeklarowano chęć popularyzacji pielgrzymowania Pomorską Drogą św. Jakuba w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Odyseja. Człowiek w poszukiwaniu wartości."
2014-06-27

Pierwsze spotkanie upowszechniające Pomorską Drogę św. Jakuba za nami

Spotkanie odbyło się w czwartek 26 czerwca 2014 r. w domu parafialnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Zaproszeni goście wysłuchali prelekcji na temat:
2014-06-16

Spotkanie upowszechniające Pomorską Drogę św. Jakuba

26 czerwca br. w Domu Parafialnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie odbędzie się spotkanie upowszechniające Pomorską Drogę św. Jakuba w regionie koszalińskim.
2014-06-09

Koncepcja zimowa szlaku

Poniżej przedstawiamy koncepcje zimowe szlaku opracowane przez Gminę Miasto Lębork, Miasto Kretinga oraz Uniwersytet w Greifswaldzie.
2014-05-21

Konferencja w Elblągu

20 maja w Elblągu odbyła się konferencja rozpowszechniająca projekt RECReate oraz jego rezultaty. Głównym zagadnieniem była rewitalizacja Pomorskiej Drogi św. Jakuba na obszarze Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Po prelekcjach uczestnicy udali się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
2014-05-21

Spotkanie w Szczecinie

19 maja partnerzy projektu spotkali się w Szczecinie, aby omówić szczegóły ewaluacji, która ma być efektem ich wspólnej pracy. Partnerem odpowiedzialnym za złożenie ewaluacji w jeden spójny dokument jest Fundacja Szczecińska, natomiast partnerzy, którzy dostarczą cząstkowe materiały to: Uniwersytet Gdański, Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Uniwersytet w Greifswaldzie oraz miasto Kretinga.