Aktualności

2014-07-30

Współpraca z Fundacją Marka Kamińskiego

25 lipca br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Lęborku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Fundacją Marka Kamińskiego a Gminą Miasto Lębork. Zdeklarowano chęć popularyzacji pielgrzymowania Pomorską Drogą św. Jakuba w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Odyseja. Człowiek w poszukiwaniu wartości."
2014-06-27

Pierwsze spotkanie upowszechniające Pomorską Drogę św. Jakuba za nami

Spotkanie odbyło się w czwartek 26 czerwca 2014 r. w domu parafialnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Zaproszeni goście wysłuchali prelekcji na temat:
2014-06-16

Spotkanie upowszechniające Pomorską Drogę św. Jakuba

26 czerwca br. w Domu Parafialnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie odbędzie się spotkanie upowszechniające Pomorską Drogę św. Jakuba w regionie koszalińskim.
2014-06-09

Koncepcja zimowa szlaku

Poniżej przedstawiamy koncepcje zimowe szlaku opracowane przez Gminę Miasto Lębork, Miasto Kretinga oraz Uniwersytet w Greifswaldzie.
2014-05-21

Konferencja w Elblągu

20 maja w Elblągu odbyła się konferencja rozpowszechniająca projekt RECReate oraz jego rezultaty. Głównym zagadnieniem była rewitalizacja Pomorskiej Drogi św. Jakuba na obszarze Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Po prelekcjach uczestnicy udali się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
2014-05-21

Spotkanie w Szczecinie

19 maja partnerzy projektu spotkali się w Szczecinie, aby omówić szczegóły ewaluacji, która ma być efektem ich wspólnej pracy. Partnerem odpowiedzialnym za złożenie ewaluacji w jeden spójny dokument jest Fundacja Szczecińska, natomiast partnerzy, którzy dostarczą cząstkowe materiały to: Uniwersytet Gdański, Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Uniwersytet w Greifswaldzie oraz miasto Kretinga.
2014-05-20

II Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa

W dniach 24-27 lipca 2014 r odbędzie się II Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa. W tym roku pielgrzymi pokonają część Drogi Słupskiej oraz etapy drogi w województwie zachodniopomorskim.
2014-04-17

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i radości. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!
2014-04-07

Majówka na Szlaku Jakubowym

Stowarzyszenia Ziemi Wierciszewskiej zaprasza na majówkę na Szlaku Jakubowym. Poniżej zamieszczamy zaproszenie, agendę majówki oraz dane osób, do których można zgłaszać chęć uczestnictwa.
2014-03-28

Koncepcja zimowa - odcinek niemiecki

Poniżej udostępniamy opis koncepcji zimowej niemieckiego odcinka szlaku. Opracowanie będzie niebawem dostępne także w wersji angielskiej.
2014-03-27

Spotkanie w Elblągu

20 marca w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie przedstawicieli projektu RECReate z Jerzym Wilkiem, Prezydentem Elbląga, ks. Sławomirem Szczodrowskim z Tolkmicka, nowym partnerem projektu - Elbląskim Klastrem Turystycznym reprezentowanym przez Hannę Skrobotun oraz członkami PTTK.
2014-03-06

Podręcznik Dobrych Praktyk

Urząd Miejski w Lęborku we współpracy ze Starostwem Powiatowym stworzył "Podręcznik Dobrych Praktyk", który jest jednym z rezultatów projektu RECReate.
2014-02-26

Spotkanie rozpowszechniające, Runowo 24.02.14

24 lutego w Runowie odbyło się spotkanie rozpowszechniające rezultaty projektu "RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku". Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządów, Lokalnych Organizacji Turystycznych, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, organizacji pozarządowych, parafii jakubowych oraz mediów.
2014-02-12

Zimą na szlaku

Po raz kolejny przekazujemy relację użytkowników naszego szlaku, tym razem zachęcamy do pielgrzymowania zimą: "Dzień dobry, chciałam przekazać kilka informacji i fotografii, które poświadczają, że Pomorską Drogę św. Jakuba można przejść także zimą.
2014-01-23

Film "Pomorska Droga św. Jakuba"

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Pomorską Drogę św. Jakuba, który jest dostępny na stronie głównej na dole po prawej stronie.
2013-12-20

Życzenia

Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia upłynie nam wszystkim w spokoju i radości ze spotkań z Najbliższymi. Z okazji Świąt i Nowego 2014 Roku zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, optymizmu, spełnienia planów oraz sukcesów zawodowych.