Aktualności

2013-06-27

Droga św. Jakuba w Pomorska TV

Zachęcamy do obejrzenia materiału dotyczącego Drogi św. Jakuba, przygotowanego przez Pomorska TV po seminarium w Kartuzach.
2013-06-12

Szkolenie w Kartuzach

W najbliższą środę, 19 czerwca, odbędzie się kolejne z serii szkoleń organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godzinie 10.00.
2013-04-24

Nizinny Zlot Przewodników PTTK odwiedził Lębork

19-21 kwietnia br. w Łebie, Lęborku i na terenie powiatu lęborskiego odbył się XVII Ogólnopolski Nizinny Zlot Przewodników PTTK. W Zlocie uczestniczyło 60 osób. Na Pomorze przyjechali m.in. przewodnicy z Pszczyny, Łowicza, Katowic czy Warszawy. Uczestnicy Zlotu przeszli odcinek Pomorskiej Drogi św. Jakuba i zapoznali się z projektem RECReate realizowanym przez miasto Lębork.
2013-04-23

Wizyta studyjna w Santiago de Compostela

Przedstawiciele partnerów projektu, tj. Gminy Miasto Lębork, Starostwa Powiatowego w Lęborku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu w Greifswaldzie oraz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Kaliningradzie, odbyli wizytę studyjną w Santiago de Compostela.
2013-04-04

Warsztaty szkoleniowe w Elblągu i Słupsku

Odbyły się kolejne dwa seminaria dla wolontariuszy i lokalnych przewodników oraz innych osób zaangażowanych w funkcjonowanie Pomorskiej Drogi św. Jakuba.
2013-01-30

Seria szkoleń na szlaku

W związku z serią szkoleń w kolejnych miejscowościach, Partner projektu - Uniwersytet Gdański, zaproponował wstępny plan spotkań:
2013-01-28

Otwarcie wypożyczalni audioprzewodników

29 stycznia 2013r. o godzinie 11.00 w Muzeum w Lęborku nastąpi otwarcie wypożyczalni audioprzewodników. Zaplanowano również inauguracyjny spacer z audioprzewonikami po centrum Lęborka oraz uroczyste otwarcie noclegowni dla pielgrzymów przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.
2013-01-21

Zaproszenie na warsztaty na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY SZKOLENIOWE Pomorska Droga Św. Jakuba – nowy europejski produkt pielgrzymkowo-turystyczny w Zachodniopomorskiem. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty szkoleniowe realizowane w ramach projektu „RECreate - Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku - Pomorska Droga Św. Jakuba” .
2012-12-06

Spotkania w Obwodzie Kaliningradzkim

8 oraz 12 listopada br. władze samorządowe Lęborka i powiatu lęborskiego uczestniczyły w spotkaniach w Kaliningradzie i Mamonowie z przedstawicielami regionu i kościoła. Celem spotkań było ustalenie zasad współpracy między stroną polska, a Obwodem Kaliningradzkim w ramach realizacji projektu RECReate, który zakłada przebieg Pomorskiej Drogi św. Jakuba przez Obwód Kaliningradzki na Litwę.
2012-12-03

Trzecie warsztaty projektowe

Po raz kolejny partnerzy projektu spotkali się podczas warsztatów "know-how" w Greifswaldzie. Przedmiotem rozmów była promocja produktu turystycznego jakim jest droga św. Jakuba, a także uczestnictwo w targach turystycznych oraz powiązane z tym kwestie marketingowe. W ramach transferu wiedzy Uniwersytet w Greifswaldzier zorganizował wyjazd do Rostoku, gdzie zaprezentowano przykłady obiektów jakubowych.
2012-11-16

Noclegownie dla pielgrzymów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w Lęborku oraz Łebie powstały noclegownie dla pielgrzymów Pomorskiej Drogi św. Jakuba.
2012-10-01

Baza turystyczno-noclegowa odcinka elbląskiego

Na zlecenie Gminy Miasto Lębork została opracowana baza turystyczno-noclegowa odcinka elbląskiego wraz z mapą. Zlecenia podjął się Elbląski Klaster Turystyczny, a efekty tej pracy możecie Państwo znaleźć w zakładkach "do pobrania" oraz "mapy".
2012-09-28

Prace nad przewodnikiem

Jak już wcześniej informowaliśmy, 25 września br. w Starostwie Powiatowym w Lęborku po raz drugi zebrał się roboczy zespół ds. przewodnika po Pomorskiej Drodze św. Jakuba. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
2012-09-21

Odbyły się pierwsze warsztaty na Szlaku

19 września br. odbyły się warsztaty w budynku Publicznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Duninowie. Spotkanie było adresowane do lokalnych interesariuszy i wszystkich osób sympatyzujących z Drogami św. Jakuba.
2012-09-21

Spotkanie zespołu redakcyjnego

Kolejne Spotkanie Zespołu Redakcyjnego odbędzie się 25 września 2012r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku. Spotkanie będzie miało charakter roboczy i będzie kontynuacją rozmów z 25 lipca br.
2012-09-18

Warsztaty w Duninowie, 19 września 2012

Uniwersytet Gdański, jako partner Projektu RECReate, współorganizuje szkolenie oraz warsztaty poświęcone funkcjonowaniu i obsłudze szlaku kulturowego i Świętego Jakuba. Spotkanie odbędzie się 19 września br. o godzinie 9.00 w budynku Publicznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Duninowie