Aktualności

2013-12-12

RECReate na targach turystycznych

Uniwersytet w Greifswaldzie zakończył cykl wyjazdów na targi turystyczne. Projekt RECReate został wystawiony w Düsseldorfie na TourNatur 2013, w Augsburgu podczas GlaoriaTrade Fair i Warszawie podczas TT Warsaw.
2013-12-06

Pierwsze kroki na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

Jest nam niezmiernie miło przekazać relację użytkowników Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Docierają do nas coraz liczniejsze głosy od osób, które już przeszły etapy drogi bądź mają taki zamiar- indywidualnie jak i w większych grupach.
2013-12-06

Konferencja kończąca w Szczecinie

3 grudnia Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zorganizował konferencję kończącą projekt. Ważnym punktem programu było podpisanie listu intencyjnego w celu dalszego popularyzowania pomorskiej Drogi św. Jakuba.
2013-12-06

Konferencja kończąca projekt

19 listopada w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyła się konferencja kończące projekt RECReate. Partnerzy projektu podzielili się swoimi osiągnięciami oraz wnioskami z realizacji zadań. Pani wiceburmistrz, Alicja Zajączkowska, w imieniu Beneficjenta Wiodącego omówiła rezultaty projektu.
2013-11-27

Emisja telewizyjna filmu "Pomorska Droga św. Jakuba"!

Drodzy Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że film "Pomorska Droga św. Jakuba" będzie emitowany w ogólnopolskiej telewizji TVP Regionalna 3 grudnia o godzinie 17.00. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który jest jednym z rezultatów projektu RECReate.
2013-11-08

Baza gospodarstw oraz przewodników turystycznych

Prosimy wszystkie osoby zainteresowane oferowaniem noclegów na trasie Pomorskiej Drogi św. Jakuba o wypełnienie i podpisanie poniższego formularza oraz przesłanie na adres: Wydział Promocji i Kultury Urząd Miejski w Lęborku ul Armii Krajowej 14 84-300 Lębork
2013-10-31

Nawiązujemy współpracę

Pomorska Droga św. Jakuba cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zgłasza się wiele osób szukających osobistych przeżyć związanych z pielgrzymowaniem po szlaku kulturowym, ale także instytucji, które chcą pomóc nam w popularyzowaniu tej idei.
2013-10-09

E-przewodnik

W związku z dużym zainteresowaniem publikacją przewodnika po Pomorskiej Drodze św. Jakuba, informujemy, że jeszcze w tym roku kalendarzowym na naszej stronie internetowej pojawi się wersja elektroniczna przewodnika.
2013-10-09

Konferencja zamykająca projekt

19 listopada w Sali Rajców w Lęborku o godzinie 12.00 odbędzie się konferencja zamykająca projekt RECReate. Będzie to okazja do spotkania wszystkich partnerów realizujących projekt w jednym miejscu. Serdecznie zapraszamy!
2013-10-01

Cykl szkoleń dla obsługujących Pomorską Drogę św. Jakuba zakończony

24 września w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyło się ostatnie z serii szkoleń prowadzonych przez Uniwersytet Gdański w ramach realizacji projektu "RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku - Pomorska Droga św. Jakuba".
2013-09-04

Ostatnie warsztaty na szlaku

24 września o godzinie 10.00 w auli Zespołu Szkół Mechniczno-Informatycznych w Lęborku odbędzie się ostatnie z serii szkoleń na szlaku. Serdecznie zapraszamy.
2013-08-09

Dni Otwarte Projektów Unijnych

RECReate jako jedn z projektów realizowanych przez Gminę Miasto Lębork będzie promowany podczas Dni Otwartych Projektów Unijnych, które w Lęborku będą miały miejsce 7-8 września 2013 r.
2013-08-01

Jarmark Jakubowy w Szczecinie

Za nami kolejna, piąta już edycja Jarmarku Jakubowego. Okolice szczecińskiej katedry św. Jakuba w dniach 25-28 lipca odwiedziły tłumy gości. Podczas tego święta nie mogło zabraknąć tematów związanych z Pomorską Drogą św. Jakuba oraz samego projektu RECREate.
2013-07-30

Otwarcie Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Jak już pisaliśmy wcześniej, w niedzielę, 28 lipca, odbyło się oficjalne otwarcie Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Otwarcie poprowadziła pani Alicja Zajączkowska, Wiceburmistrz Lęborka oraz pan Ryszard Wenta, Wicestarosta Lęborski. W otwarciu uczestniczyła pani Marta Chełkowska w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego.
2013-07-30

I Międzynardowa Pieglrzymka Jakubowa

W czasie Lęborskich Dni Jakubowych odbyła się I Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa. 21 uczestników pielgrzymki dotarło do Lęborka w sobotę 27 lipca.
2013-07-26

Muszla jakubowa na szczecińskiej katedrze

W czwartek 25.07.br. przy północnym wejściu do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba w Szczecinie została zamontowana muszla symbolizująca najstarszy i najcenniejszy szlak kulturowy Europy. Drogi św. Jakuba to dwa nurty: duchowy i kulturowy – dlatego w uroczystości odsłonięcia muszli udział wzięła zarówno strona kościelna jak również samorządowa.