Aktualności

2014-05-20

II Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa

W dniach 24-27 lipca 2014 r odbędzie się II Międzynarodowa Pielgrzymka Jakubowa. W tym roku pielgrzymi pokonają część Drogi Słupskiej oraz etapy drogi w województwie zachodniopomorskim.
2014-04-17

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i radości. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!
2014-04-07

Majówka na Szlaku Jakubowym

Stowarzyszenia Ziemi Wierciszewskiej zaprasza na majówkę na Szlaku Jakubowym. Poniżej zamieszczamy zaproszenie, agendę majówki oraz dane osób, do których można zgłaszać chęć uczestnictwa.
2014-03-28

Koncepcja zimowa - odcinek niemiecki

Poniżej udostępniamy opis koncepcji zimowej niemieckiego odcinka szlaku. Opracowanie będzie niebawem dostępne także w wersji angielskiej.
2014-03-27

Spotkanie w Elblągu

20 marca w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie przedstawicieli projektu RECReate z Jerzym Wilkiem, Prezydentem Elbląga, ks. Sławomirem Szczodrowskim z Tolkmicka, nowym partnerem projektu - Elbląskim Klastrem Turystycznym reprezentowanym przez Hannę Skrobotun oraz członkami PTTK.
2014-03-06

Podręcznik Dobrych Praktyk

Urząd Miejski w Lęborku we współpracy ze Starostwem Powiatowym stworzył "Podręcznik Dobrych Praktyk", który jest jednym z rezultatów projektu RECReate.
2014-02-26

Spotkanie rozpowszechniające, Runowo 24.02.14

24 lutego w Runowie odbyło się spotkanie rozpowszechniające rezultaty projektu "RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku". Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządów, Lokalnych Organizacji Turystycznych, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, organizacji pozarządowych, parafii jakubowych oraz mediów.
2014-02-12

Zimą na szlaku

Po raz kolejny przekazujemy relację użytkowników naszego szlaku, tym razem zachęcamy do pielgrzymowania zimą: "Dzień dobry, chciałam przekazać kilka informacji i fotografii, które poświadczają, że Pomorską Drogę św. Jakuba można przejść także zimą.
2014-01-23

Film "Pomorska Droga św. Jakuba"

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Pomorską Drogę św. Jakuba, który jest dostępny na stronie głównej na dole po prawej stronie.
2013-12-20

Życzenia

Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia upłynie nam wszystkim w spokoju i radości ze spotkań z Najbliższymi. Z okazji Świąt i Nowego 2014 Roku zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, optymizmu, spełnienia planów oraz sukcesów zawodowych.
2013-12-12

RECReate na targach turystycznych

Uniwersytet w Greifswaldzie zakończył cykl wyjazdów na targi turystyczne. Projekt RECReate został wystawiony w Düsseldorfie na TourNatur 2013, w Augsburgu podczas GlaoriaTrade Fair i Warszawie podczas TT Warsaw.
2013-12-06

Pierwsze kroki na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

Jest nam niezmiernie miło przekazać relację użytkowników Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Docierają do nas coraz liczniejsze głosy od osób, które już przeszły etapy drogi bądź mają taki zamiar- indywidualnie jak i w większych grupach.
2013-12-06

Konferencja kończąca w Szczecinie

3 grudnia Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zorganizował konferencję kończącą projekt. Ważnym punktem programu było podpisanie listu intencyjnego w celu dalszego popularyzowania pomorskiej Drogi św. Jakuba.
2013-12-06

Konferencja kończąca projekt

19 listopada w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyła się konferencja kończące projekt RECReate. Partnerzy projektu podzielili się swoimi osiągnięciami oraz wnioskami z realizacji zadań. Pani wiceburmistrz, Alicja Zajączkowska, w imieniu Beneficjenta Wiodącego omówiła rezultaty projektu.
2013-11-27

Emisja telewizyjna filmu "Pomorska Droga św. Jakuba"!

Drodzy Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że film "Pomorska Droga św. Jakuba" będzie emitowany w ogólnopolskiej telewizji TVP Regionalna 3 grudnia o godzinie 17.00. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który jest jednym z rezultatów projektu RECReate.
2013-11-08

Baza gospodarstw oraz przewodników turystycznych

Prosimy wszystkie osoby zainteresowane oferowaniem noclegów na trasie Pomorskiej Drogi św. Jakuba o wypełnienie i podpisanie poniższego formularza oraz przesłanie na adres: Wydział Promocji i Kultury Urząd Miejski w Lęborku ul Armii Krajowej 14 84-300 Lębork